Секрети дружби, або Як допомогти дитині подружитися з однолітками
Нерідко друзі дитинства стають вірними супутниками на все життя. Утім, не всі діти з легкістю налагоджують контакт з однолітками. Часто вони потребують підтримки дорослих. Тому запам’ятайте ці шість правил.
Навчіть дитину знайомитися. Поясніть дитині, що під час знайомства чимало залежить від настрою та виразу обличчя. Тому не варто бути відлюдькуватим, супитися або соромитися. Якщо на пропозицію познайомитися дитина отримала відмову, не дозволяйте їй впадати у відчай. Натомість запропонуйте повторити спробу трохи пізніше.
Поділіться досвідом. Продемонструйте дитині всю змістовність та привабливість дружніх взаємин — розкажіть про своїх друзів дитинства, про те, у які ігри ви грали, як проводили разом час, які спільні секрети мали, як сварилися й мирилися. Поговоріть з нею про те, що таке дружба, у чому її цінність для дітей і дорослих.
Спонукайте ділитися. Якщо дитина ревниво ставиться до своїх речей, поясніть їй, що на прогулянку не обов’язково брати найулюбленіші іграшки, а тими, які взяла, потрібно ділитися. Запропонуйте їй пригостити дітей на майданчику цукерками, яблуками чи печивом.
Створіть умови для побудови взаємин. Організуйте для місцевої дітвори спільне заняття — гру в футбол, запуск повітряного змія, похід у театр, кіно чи зоопарк. Діти отримають чимало приємних емоцій, у них з’являться спільні теми для розмов.
Підтримуйте ініціативу. Не говоріть «ні», якщо дитина хоче запросити в гості когось з однолітків.
Подбайте, аби серед іграшок обов’язково були ті, з якими весело та цікаво гратися в компанії. Не лінуйтеся приєднатися до дитячих ігор, проте не займайте лідерську позицію.