Версія для слабозорих

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Open menu

1

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, захворювання може передаватися від людини до людини через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота хворого COVID-19 при кашлі або чханні.

Медичні експерти ВООЗ радять триматися від хворої людини на відстані більше 1 метра, рекомендовано відійти від людини, що чхає або кашляє більше 10 хвилин, на відстань як мінімум двох метрів — на більш близькій дистанції існує ймовірність зараження вірусом повітряним шляхом.

Детальніше:Рекомендації, як захистити себе від зараження коронавірусу нового типу COVID-19.

ГРЗ

Різні простудні захворювання зустрічаються в нашому житті не так вже й рідко. Але якщо ми поглянемо в медичну карту, в графу - діагноз, то в рідкісних випадках ми знайдемо там конкретну назву хвороби.

Набагато частіше можна там побачити абревіатуру ГРЗ або ГРВІ. Ми всі давно вже до цього звикли і знаємо, що ці групи включають в себе простудні захворювання. Але мало хто знає, яка різниця між ГРЗ і ГРВІ, і чи можливо їх відрізнити один від одного за зовнішніми симптомами.

Детальніше:У чому різниця ГРЗ, ГРВІ та грипу: особливості та відмінності захворювань

магній

Проблема дефіциту магнію в дошкільників особливо актуальна в осінньо-зимовий період, коли підвищується ризик застудних захворювань. Адже саме цей макроелемент бере участь у виробленні антитіл і фагоцитів, які відповідають за імунітет, а також є протиалергійним та протизапальним чинником

Дефіцит  магнію у дітей до семи років

Значення магнію для організму дитини не можна недооцінюва­ти — цей хімічний елемент впливає на травлення, імунну сис­тему, формування кісток, процес утворення нових клітин, роботу м’язових тканин, нирок, серця, мозку, допомагає під час передачі нервових імпульсів.

Детальніше:Дефіцит магнію у дітей

герпес1

Герпес на губах є досить заразною хворобою, яка легко розповсюджується. З цієї причини більшість людей стикаються з ним ще в дитячому віці, а загальна зараженість населення планети вірусом простого герпесу (саме він викликає виразки на губах) перевищує 90%

Детальніше:Герпес

Дифтерія

Цього року в Україні було зафіксовано 20 випадків дифтерії, з них  - 18 у жовтні місяці. 5 хворих з діагнозом “дифтерія” зареєстровано у Закарпатській області, 2 випадки в Києві та 1 випадок в Тернопільській області. Ще 10 осіб в Закарпатській області є носіями інфекції.

В Україні вкрай низький рівень охоплення щепленнями відцієї інфекції: вакциновані лише 59% дітей до року, дорослих – 52,3%. МОЗ України наголошує, що в усіх областях є безоплатні та якісні вакцини для щеплень. 

Детальніше:Дифтерія: в чому небезпека і як захистити себе?


Як правило у літній період частішають випадки виникнення спалахів  гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь,  пов'язаних із вживанням продуктів харчування та питної води, забруднених збудниками зазначених захворювань. Більшість  групових інфекційних захворювань та харчових отруєнь виникають  після проведення масових святкувань - весіль, ювілеїв,  випускних вечорів, проводів в армію тощо.

Детальніше:Профілактика гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь

 

 Умивайтеся уранці і увечері, використовуйте засоби особистої гігієни.

• Чистите зуби не менше 3 хвилин. Ваша зубна щітка не має бути занадто м’якою.

• Завжди мийте руки перед їжею, після прогулянки і туалету.

Детальніше:Правила особистої гігієни школяра

Відмова батьків від щеплення дитини – це не лише реальна загроза для життя та здоров’я самого дошкільника, а й крок до розвитку епідемій тяжких інфекційних захворювань у державі.

Зовнішнє епідемічне благополуччя останніх років, коли на території України не спостерігалося спалахів інфекційних захворювань, які здебільшого призводять до інвалідизації і смерті, вплинуло на зростання кількості батьків, які відмовляються вакцинувати своїх дітей. Певна роль у формуванні цієї тенденції належить представникам руху проти щеплень, які в засобах масової інформації активно заперечують ефективність і безпеку вакцинації. Унаслідок – охоплення вакцинацією в Україні недостатнє для створення достатнього імунітету населення, який захищає від спалахів керованих інфекцій – дифтерії, поліомієліту, кашлюку, кору тощо.

Небезпека відмови від вакцинації підтверджена багатьма прикладами розвитку епідемічних спалахів у країнах, значна частина населення яких вважала, що ризик захворювання і смерті від деяких інфекцій давно минув.

Детальніше:МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ ВІДМОВИ ВІД ВАКЦИНАЦІЇ

ВІТАМІНИ, МАКРО-, МІКРОЕЛЕМЕНТИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ ДИТИНИ

Опорно-руховий апарат дитини — кістки, м’язи, зв’язки, хрящі та суглоби — активно формується саме в дошкільному та шкільному віці. Раціональне харчування має особливе значення для нормального росту та розвитку дитини, а також запобігає виникненню захворювань і дефектів опорно-рухового апарату.

Вітамін В забезпечує розвиток скелета, регулюючи вміст кальцію та фосфору в кістках, прискорюючи засвоєння кальцію в кишківнику. Засвоєнню вітаміну В сприяють тваринні та рослинні жири. Джерела — риба, свиняча та яловича печінка, печінка морських риб, яєчний жовток, авокадо, молоко.

Детальніше:ВІТАМІНИ

Календар

Грудень 2020
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Погода

Погода

Copyright © 2020 ОЗ "Шпанівський ліцей" Rights Reserved.