Грип – гостре респіраторне вірусне захворювання з крапельним механізмом передачі, яке характеризується гострим початком, переважним ураженням верхніх дихальних шляхів і загальною інтоксикацією.
Грип – високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.
Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є небезпечнішим за них. Грипом дуже легко інфікуватися повітряно-крапельним шляхом. Коли хворий кашляє, чхає чи просто розмовляє, зона зараження має радіус два метри.
Хвороба починається гостро: загальна інтоксикація – сильний озноб, а потім відчуття жару, різкий головний біль у ділянці лоба, надбрівних дуг, скронь, очей, який посилюється під час руху очних яблук і супроводжується світлобоязню, запаморочення, загальна слабкість, біль у м'язах.
Якщо у вас підвищена температура тіла, біль у горлі, кашель, нежить, ломота в м'язах, не виходьте з дому. Призначене лікарем симптоматичне лікування в домашніх умовах може бути достатнім для одужання.
Інфікування вірусом грипу можна уникнути, якщо дотримуватися порад:
Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Найкращий час для проведення вакцинації – напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослабляє, а посилює здатність організму протистояти грипу.
У разі перших ознак ідіть до лікаря, щоб отримати рекомендації фахівця щодо лікування. Пам'ятайте, що самолікування може призвести до небажаних наслідків та ускладнень.
!!! Цікаві та корисні факти !!!
— вагітним жінкам;
— дітям у віці до 5 років;
— літнім людям;
— людям із хронічними порушеннями здоров'я (такими як хронічні хвороби серця, порушення метаболізму, легень і нирок, хвороби печінки та крові, порушення неврологічного розвитку);
— людям з ослабленим імунітетом (в результаті хіміотерапії або лікування стероїдами, ВІЛ/СНІДу, у зв'язку зі злоякісними новоутвореннями);
— працівникам охорони здоров'я;
— людям, які живуть з людьми з групи високого ризику.
Цим групам людей варто регулярно робити щеплення (мінімум раз на рік), дотримуватись усіх заходів профілактики та зайвий раз не піддавати себе ризику (мінімізувати знаходження в громадських місцях під час епідемій, не контактувати з хворими тощо).
Бережіть себе і своїх рідних!