Одні батьки вважають, що дитячий колектив може відвідувати лише здорова дитина, інші — легкий нежить або кашель — не завада йти в дитячий садок. Що порадити батькам, аби не нашкодили своїй дитині та іншим членам колективу дитячого садка.
Легкий нежить або кашель — вагома причина не йти дитині в дитячий садок. Зважайте, що то можуть бути симптоми саме COVID-19. Це захворювання — висококонтагіозне. Тому навіть за легкого кашлю чи нежитю дитина буде джерелом інфекції у віковій групі — захворіють інші діти, вихователі та їхні помічники.
Окрім того, лишіть дитину вдома та зверніться до лікаря загальної практики — сімейної медицини чи лікаря-педіатра, якщо вона:
У дитини з’явилися диспепсія та висип на шкірі — їй точно зась до дитячого садка.
Легкий нежить або кашель — не протипоказ відвідувати дитячий садок, якщо вони залишкові після перенесеного захворювання. Утім, COVID-19 має триваліший період одужання, тому ліпше залишити дитину вдома доти, поки ці симптоми не зникнуть. Вона може виділяти вірус під час кашлю та сякання ще протягом двох тижнів, навіть якщо немає інших гострих симптомів захворювання.
Ще один аргумент побути вдома — недоліковані захворювання часом спричиняють ускладнення або хронізуються.
Якщо дитина хворіла, наприклад на кашлюк, то зважайте, що вона незаразна через 5 днів від початку прийому антибіотиків. Однак за чинними нормами карантин для хворих триває 25 днів від початку захворювання.
Щоб повернутися в дитячий колектив, дитина має бути активною та добре почуватися. У неї має триматися температура тіла, нижча ніж 37,2 °С, без жарознижувальних лікарських засобів. Тому перш ніж повернути дитину до дитячого садка, проконсультуйтеся з лікарем загальної практики — сімейної медицини або лікарем-педіатром. Лише він визначить, чи може дитина відвідувати дитячий садок, і видасть медичну довідку. У ній лікар зазначить рекомендації щодо режиму дитини-реконвалесцента на перші 10–14 днів.
Американська академія педіатрії зазначає, що діти дошкільного віку частіше хворіють на ГРВІ, якщо відвідують дитячий садок. Навіть сумлінна вакцинація згідно з Календарем профілактичних щеплень в Україні не захистить їх від усіх вірусів та бактерій на 100%, однак убезпечить від ускладнень захворювання. Уже на другий рік відвідування дитячого садка дитина хворітиме менше, оскільки вплив великої кількості вірусів та бактерій сформує імунітет.
Щоб захистити дитину від інфекційних захворювань, навчіть її прикривати ніс та рот, коли чхає чи кашляє, викидати використані серветки до смітника, ретельно мити руки. За можливості щороку робіть їй щеплення від грипу.