За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, захворювання може передаватися від людини до людини через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота хворого COVID-19 при кашлі або чханні.
Медичні експерти ВООЗ радять триматися від хворої людини на відстані більше 1 метра, рекомендовано відійти від людини, що чхає або кашляє більше 10 хвилин, на відстань як мінімум двох метрів — на більш близькій дистанції існує ймовірність зараження вірусом повітряним шляхом.
Заходи індивідуального захисту, яких рекомендує дотримуватися ВООЗ
- •Регулярно обробляйте руки спиртовмісним засобом або мийте їх з милом.Якщо на поверхні рук присутній вірус, то їх обробка таким засобом або миття з милом вб'є його.
- •Тримайтеся на відстані не менше одного метра від людей, які кашляють або чхають.Це необхідно для того, щоби не вдихнути краплі, що виділяються з носа або рота іншої людини, яка може бути інфікована вірусом COVID-19.
- •Мінімізуйте контакт рук з очима, носом і ротом,оскільки своїми долонями ми торкаємося безлічі предметів, на які міг потрапити вірус. Таким чином, вірусні частинки при дотику до очей, носа або рота можуть потрапити до організму.
- •Кашляючи або чхаючи, прикривайте рот або ніс згином ліктя (але не долонею) або серветкою, яку після використання варто відразу ж утилізувати.
• Відчувши нездужання або вас простуда - насморк, мокрий кашель, то ви не заражені коронавірусом пневмонії.
Коронавірус пневмонія, це сухий кашель без насмарку.
Коронавірусну пневмонію в Китаї ще називають Ухань, не є термостійким, і вбивається при температурі 26° -27°.
Тому пийте часто гарячу воду, і по більше. Гаряча вода ефективна проти всіх вірусів.
Ні в якому разі, не пити холодну воду.
1. Коронавірус по розміру дуже великий, (діаметр ячейки 400 - 500 нм), тому люба респіраторна маска, в силі відфільтрувати вірус.
Все таки, коли заражений чихає, кашляє перед вами, вірус має силу польоту на 3 метри (10 фунтів), перш, як впаде на землю, але у воздусі літати не зможе. І на землі він помирає.
2. Коли вірус впаде на поверхність металу, він проживе не менше 12 годин. Тому пам'ятайте, що якщо ви доторкнулися до металевої поверхні, то вимийте акуратно руки з милом. Якщо ви не маєте можливості мити руки, носіть із собою мокрі салфетки, щоб зразу витирати руки, використані салфетки складайте в целофан, щоб не попав вірус до ваших речей в сумочці. .
3. Коронавірус на одежі може бути активним від 6 до 12 годин.
Звичайний пральний порошок убиває вірус.
Для зимового одягу, який не має можливості прати часто, досить виставити на сонце, щоб вбити вірус.
Інформація, про симптоми Коронавірус.
1. Спочатку він заражає горло, буде відчуття ангіни і сухості, що триватиме 3 - 4 дні.
2. Тоді вірус з'єднується із носовою слиззю і скапує в трахеї, і тоді попадає в легені.
Цей процес займе від 5 до 6 днів.
3. При пневмонії повисится температура, і буде важко дихати.
Заложеність носа не буде звичайним. Ви будете відчувати, ніби тонете в водоймі.
При всіх цих симптомах не виходите з хати, а визивайте швидку допомогу, до хати. Хай лікарі їдуть до вас.
4. Великий ризик зараження, в людних місцях, і торкання між людьми. Тому постійно треба мити руки з милом, чи поки прийдете до хати використовуєте мокрі салфетки.
Вірус на ваших руках може жити 5 - 10 хвилин. Але за цих 5 - 10 хвилин ви робите багато привичних рухів (наприклад - потерти вухо, носа, обличчя, очі, поправити волосся). То ж остерігайтеся робити ці рухи, до тих пір, поки не помиєте руки.
5. В добавку до частого миття рук, обов'язково полощіть горло БЕТАДИНОМ, або розчином бікарбонату (питтєва сода) з 3 - 4 каплі йоду. Щоб видалити, або зменшити мікроби, поки вони ще тільки в горлі ( перед тим, як вони вам скапають в трахеї, і попадуть в легені).
Рекомендації Ради національної безпеки і оборони України
В РНБО, крім миття рук з милом не менше 20 секунд або із засобом для дезінфекції, а також вищевказаних рекомендацій ВООЗ та МОЗ, радять:
- •Не вживати антибіотиків чи противірусних препаратів. Наразі немає наукового підтвердження, що противірусні засоби запобігають зараженню коронавірусом. Антибіотики взагалі не знищують віруси, а діють тільки проти бактерій;
- •Мити поверхні, використовуючи засоби дезінфекції. Хімічні засоби дезінфекції, які можуть вбивати коронавірус: відбілювач, хлор, розчинники, 75% етанол, оцтова кислота і хлороформ.