Версія для слабозорих

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Open menu

Меню

Open menu

Посилання

 

gerb12

header logo

ukc

 

НАШ QR-кодqrcode

Вхід на сайт

Depositphotos 10196076 l 2015 la large

Агресія з боку підлітків – потужний сигнал місцевій громаді, позаяк це результат емоційної соціальної незадоволеності дитини. З якоїсь причини дитина отримала мало любові, уваги, а як висновок – мало позитивних емоцій. У підлітковому віці, що є переходом з дитинства в дорослість, промахи виховання стають найбільш очевидними. Але дитині треба допомогти перейти на сторону “добра”.

Підліток – біосоціальна істота і частиною біологічної складової якраз і є агресивність. Звідси і коріння початкової конкуренції, бажання вижити, отримати кращі умови для життя. У процесі правильного виховання дитина навчається любити оточуючих. Отже, агресивність підлітка – це тривожний дзвіночок для батьків і педагогів. Щось вони роблять не так. Потрібно переглядати своє ставлення до дитини, до методів її виховання.  До того ж, схильність до агресії дитина може усвідомлювати, а може – і ні. Зосереджуючись на собі, він накопичує погану негативну енергію в своєму внутрішньому резервуарі, який рано чи пізно вибухне. І тоді в більш старшому, підлітковому віці, в компанії собі подібних, він може брати участь вже як бувалець. Але це ще не злочин. Це спроба взяти те, що дорослі вчасно не змогли дати дитині – безпека, уважність, вміння спілкуватися, поважати точку зору іншого, опікуватися слабкими та інше.

Покарання – як самоціль свідчить про безпорадність з боку тих, хто на цьому наполягає (в цьому випадку батьків, вчителів, місцевої влади, ЗМІ тощо).

Коли ми виховуємо дитину і вона себе погано поводить, ми можемо покарати її. Але це не є самоціллю. Наша мета – дати дитині зрозуміти, що так поводитися погано. А покарання це тільки один з методів в програмі виховання. У нас в арсеналі є ще й інші варіанти – поговорити з ним/нею, зрозуміти, дати відчуття безпеки і любові, зацікавити чимось та ін. Деякі батьки, які наполягають на тому, щоб покарали якогось підлітка за агресію, навіть не підозрюють, що його власні діти, племінники, онуки, діти знайомих можуть мати дуже тісний зв’язок з тим, що відбувається на спортивному майданчику сусідньої школи. Відсутність конструктивних пропозицій свідчить про те, що дорослі не знають що робити. 

Засуджені підлітки за кілька років повернуться додому. Але це будуть вже дорослі злочинці. А ми втратимо шанс інтегрувати їх в свою громаду.

Краще, якщо в колонію попадають тільки ті, хто представляє реальну загрозу для суспільства. Якщо підліток вкрав телефон або побив когось та за це отримав  реальний термін – яка користь від цього суспільству? По-перше, це не вирішує проблему – на місце засуджених підлітків прийдуть інші, потреби яких не були почуті. А по-друге, опинившись у в’язниці, неповнолітній навчиться додатковим кримінальним навичкам, а зовсім не виправиться. І з цим багажем повернеться додому. Ви дійсно вірите, що українська колонія може когось перевиховати?

Колонія та в’язниця для підлітків – це радянський спосіб вирішення проблеми.

Випадки агресивної поведінки дітей трапляються частіше, ніж нам би хотілося. В Європі вже давно дійшли до висновку, що діти – це майбутнє. Тому дітей ізолюють тільки у виключних ситуаціях. А кошти місцева влада витрачає на нові спортивні та культурні осередки для дітей, виховання та профілактику. А якщо потрібна вже психологічна корекція агресивної поведінки дітей, то вона повинна носити комплексний системний характер і враховувати основні особливості агресивних дітей: відсутність контролю над своїми емоціями; обмежений набір поведінкових реакцій у проблемних для них ситуаціях, відсутність емпатії й високий рівень особистісної тривожності, а також неадекватна самооцінка.

Дитину необхідно вчити комунікації та спілкуванню.

Агресивна поведінка дітей – це їх комунікація з нами, це крик про допомогу, про увагу до свого внутрішнього світу, в якому накопичилося надто багато руйнівних емоцій, з якими дитина самостійно впоратися вже не може. Найпростіший шлях до подолання проблеми – намагатися багато й відверто говорити з підлітками, щоб спробувати зрозуміти причину агресії.

З підлітками треба розмовляти про цінності та допомогти їм перейти на наступний рівень – дорослість.

Батьки не завжди мають таку свідомість, що в один прекрасний день їх малюк виросте і стане поважним чоловіком чи чарівною жінкою. Але це дуже складний перехідний момент для кожної людини. Чому ми вчимо дітей математиці, але рідко приділяємо увагу темам стосунків з іншими, партнерству, як дружити, вирішувати конфлікти, приймати рішення тощо. А замість повчань чи осуду – пояснювати на прикладах, що добре, а що ні. Дитина має зрозуміти: світ сповнений не тільки жорстокості, а й любові. Часто на фоні статевого дозрівання причиною  агресії є те, що підліток протиставляє себе дорослим, доводить їм свою самостійність, незалежність.

А нам, дорослим, треба бути свідомим, що кожна дитина проживає цей період по-різному.

Copyright © 2024 ОЗ "Шпанівський ліцей" Rights Reserved.