На своїй сторінці в Instagram лікар Євген Комаровський розповів, що робити при ракетному обстрілі, спираючись на інформацію, надану ізраїльськими колегами.
«Ця інформація рятує життя! Дякую нашим друзям із Ізраїлю, - написав Комаровський.
Що робити при ракетному обстрілі: правила поведінки
Під час тривоги необхідно зайти в безпечне приміщення відповідно до розрахункового часу, який є у нашому розпорядженні, і діяти відповідно до таких вказівок.
У будівлі
Внутрішній сходовий майданчик без вікон та зовнішніх стін. Сядьте на сходи і не стійте на прольоті. У багатоповерховому будинку перебувати мінімум на два поверхи нижче за дах. Якщо у будинку три поверхи, найбезпечніший - поверх середній.
Внутрішня кімната з мінімальною кількістю зовнішніх стін та вікон. Сядьте у внутрішній кут кімнати нижче рівня вікон і не навпроти дверей. Кухня та санвузол не є безпечним приміщенням.
Які акценти під час вибору захищеного простору?
Захищений простір вибирається відповідно до нашої здатності дістатися до нього під час доступного нам часу та в наступному порядку пріоритету:
1. Бомбосховище
2. Метро
3. Внутрішній під'їзд без вікон
4. Внутрішнє приміщення - з мінімумом зовнішніх стін, вікон та дверей
Не вибирайте душ або туалет, і тримайтеся подалі від кераміки, фарфору та битого скла.
Зверніть увагу на такі моменти:
Заздалегідь сплануйте шлях до захищеного простору та очистіть його від перешкод та предметів, які можуть позбавити транспортну доступність та призвести до падіння чи травм.
Не стійте біля входу в будинок через ризик уламків та віддачі.
Важливо залишити вхідні двері в будинок відкритим для тих, хто знаходиться зовні.
На вулиці
Забудована територія: зайдіть у сховище, метро чи найближчу будівлю. Відкритий простір: слід лягти на землю та закрити голову руками. При попаданні ракети найменш вразливе місце - якомога ближче до землі.
В автомобілі
Потрібно зупинитися на узбіччі, вийти з автомобіля та зайти до найближчого метро, будівлі чи сховища. Якщо ви не встигаєте дістатися до будівлі за наявний у вас час, потрібно залишити автомобіль і віддалитися від нього на безпечну відстань (не залишатися на узбіччі, переступити через бар'єрну огорожу), лягти на землю і закрити голову руками. Тільки якщо немає можливості вийти з автомобіля, слід зупинитися на узбіччі і пригнутись нижче рівня скла. Важливо відзначити - автомобіль не захищає від уламків ракет та снарядів.
У громадському транспорті
У міському автобусі - водій зобов'язаний зупинитися на узбіччі та відкрити двері, щоб пасажири могли дістатися найближчої будівлі. Якщо неможливо дістатися до будівлі за наявний час, потрібно пригнутися нижче рівня вікон і закрити голову руками.
У поїзді - пасажири повинні пригнутися нижче за рівень вікон.
Яке спорядження потрібно підготувати?
Консервовані продукти харчування, по 3 літри води на людину, набір для надання першої медичної допомоги, ліхтарик, що працює від батарейок, ліки та інші необхідні речі, наприклад, окуляри або пристосування для догляду за немовлятами.
Також варто запакувати ксерокопії або електронні копії медичних документів, посвідчення особи, особистих та фінансових документів. Ці документи також можна зберігати поза домом як резервні копії.
Додаткові вказівки:
Якщо ви перебуваєте в легкій споруді і немає можливості потрапити в захищений простір, вийдіть на вулицю, ляжте на землю і закрийте голову руками.
Не можна збиратися групами в районі падіння або перехоплення ракети: скупчення народу небезпечне через ризик ураження уламками перехоплених ракет або повторного залпу. Якщо ви побачили ракету на землі, слід не підпускаючи до неї допитливих, повідомити про її падіння службам безпеки. Бережіть себе та рідних!!!