Версія для слабозорих

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Open menu

Меню

Open menu

Посилання

 

gerb12

header logo

ukc

 

НАШ QR-кодqrcode

Вхід на сайт

1234556

У міру того, як коронавірус шириться світом, науковці все більше дізнаються про його дивну й небезпечну поведінку. У багатьох хворих спостерігався кашель, зникало відчуття смаку і запаху, підвищувалася температура, тоді як в інших - хвороба ніяк себе не проявляла, і вони навіть не здогадувалися, що є носіями Covid-19.

Діарея та шлункові кольки можуть бути симптомами того, що дитина підхопила коронавірус, кажуть британські дослідники з Королівського університету у Белфасті.

Людина з такими симптомами має самоізолюватися і зробити тест на коронавірус.

20201127 145057

Все ж таки найпоширенішими симптомами хвороби є:

  • головний біль,
  • кашель,
  • лихоманка
  • утруднення дихання
  • в деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт.
  • втрата нюху і смаку ( близько 5% хворих)

Нетяжке захворювання

Інкубаційний період триває від 2 до 14 днів, хоча є свідчення, що може досягати і до 20 днів. Імовірно багато випадків зараження не супроводжуються появою симптомів. Нетяжка форма типово проявляються невисокою гарячкою до 38 °C, кашлем, ринітом. Пацієнти з нетяжким захворюванням можуть також скаржитися на біль у горлі, головний біль, міальгії та нездужання. У цих пацієнтів відсутні ознаки зневоднення, сепсису, задишка або утруднене чи надмірно посилене дихання, наявність мокротиння або кровохаркання, нудота, блювання та/або діарея, немає змін психічного стану — сплутаності свідомості, млявості. Літні та імуносупресивні пацієнти можуть мати атипові симптоми.

Нетяжка пневмонія

Пацієнти з нетяжкою пневмонією не мають ознак дихальної недостатності. Їх турбують такі ж скарги, як і в хворих на нетяжке захворювання. Кашель може бути з мокротинням, при аускультації вислуховуються вологі хрипи. Головним в діагностиці є виявлення на комп'ютерній томографії вогнищ запалення в легенях, як правило, дрібних за розміром.

Тяжка пневмонія

При тяжкій пневмонії у підлітків або дорослих: гарячка або підозра на респіраторну інфекцію, плюс частота дихання > 30 вдихів / хв, виражена дихальна недостатність або SpO2 <90 % на спонтанному диханні в приміщенні. Дитина з кашлем або утрудненням дихання плюс хоча б одне з наступних:

  • центральний ціанозабо SpO2<90 %;
  • виражена дихальна недостатність (наприклад, хрипи, напруження грудної клітки);
  • ознаки пневмонії із загальними ознаками небезпеки: відмова від грудного годування та пиття, млявість чи непритомність, судоми.
  • Можуть бути й інші ознаки пневмонії: участь допоміжних м'язів у диханні, часте дихання (кількість дихань / хв): при віці <2 місяців — 60 і більше; 2–11 місяців — 50 і більше; 1–5 років — 40 і більше.

Гострий респіраторний дистрес-синдром

Проявляється появою нових симптомів або погіршенням респіраторних симптомів упродовж одного тижня після початку COVID-19.

Критеріями гострого респіраторного дистрес-синдрому (надтяжкої форми при COVID-19) визнані:

  • задишка з частотою дихання більше 30 вдихів / хв;
  • гіпоксемія(за результатами пульсоксиметрії);
  • дані комп'ютерної томографії грудної клітки з наявністю мультичасткових інфільтратів або міжчасткової легеневої інфільтрації, не пояснена плевральним випотом, колапсом частки або легені або вогнищами, що прогресувала більше ніж на 50 % упродовж 24 — 48 годин. Дихальна недостатність у такій ситуації не повністю пояснюється серцевою недостатністю або перевантаженням введеною рідиною.

Рекомендації:

Важливо частіше бути на свіжому повітрі, провітрювати кімнати і робити вологе прибирання. Обов`язково носити маски в громадських місцях або у місцях скупчення людей!!! Цим ви захистите себе і інших, так як ви назнаєте чи є носієм COVID-19!!! Звернути увагу на збалансоване харчування, щоб протягом доби отримувати всі необхідні вітаміни та мікроелементи. Протягом доби випивати достатню кількість води. Як найчастіше мити руки з милом, не лінуватися обробляти руки антисептиком. Обмежити рукопотиснення, обійми при зустрічах, дуже старатися дотримуватися дистанції. При появі симптомів вірусу обов`язково зверніться до свого сімейного лікаря. І даже якщо перебіг хвороби проходить легко, не контактуйте з іншими людьми!!! Так ви можете зберегти життя іншим, тому що в інших може бути перебіг летальним. Бережіть себе і рідних. Будьте здорові!!!

Copyright © 2024 ОЗ "Шпанівський ліцей" Rights Reserved.