Версія для слабозорих

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Open menu

Меню

Open menu

Посилання

 

gerb12

header logo

ukc

 

НАШ QR-кодqrcode

Вхід на сайт

ГРЗ

Різні простудні захворювання зустрічаються в нашому житті не так вже й рідко. Але якщо ми поглянемо в медичну карту, в графу - діагноз, то в рідкісних випадках ми знайдемо там конкретну назву хвороби.

Набагато частіше можна там побачити абревіатуру ГРЗ або ГРВІ. Ми всі давно вже до цього звикли і знаємо, що ці групи включають в себе простудні захворювання. Але мало хто знає, яка різниця між ГРЗ і ГРВІ, і чи можливо їх відрізнити один від одного за зовнішніми симптомами.

Порівняльна таблиця відмінностей

Вірусний ГРЗ

ГРВІ

Грип

Нездужання, слабкість в м'язах і суглобах

Озноб, ломота в м'язах, суглобах

Озноб, м'язова слабкість

Головний біль

Головний біль, кон'юнктивіт

Головний біль, світлобоязнь, почервоніння очей

Через 2 дні може піднятися температура, з'являється нежить, чхання

Підвищення температури може не бути, або вона піднімається до 37, дере в горлі, нежить, чхання, через 2 дні кашель

Раптове підвищення температури до 40 градусів, тримається 4 дні. Нежиті може не бути, сухість в носоглотці, кашель є, але сухий, з болем за грудиною. Слабкість може триматися від тижня до місяця

Інкубаційний період вірусної інфекції від 1 до 5 днів, бактеріальної від 2-х до 14 днів

Інкубаційний період від 1 до 5 днів, може досягати 14 днів

Інкубаційний період від декількох годин до 3-х днів. Людина найбільш заразна в цей час

Викликається вірусами, бактеріями, найпростішими і грибами

Викликається риновірусом, аденовірусами і пара грипом

Викликається вірусом грипу, входить в групу ГРВІ

Чим відрізняється ГРЗ від ГРВІ?

Перш ніж відповісти на це питання давайте розшифруємо ці абревіатури, і тоді все стане зрозуміло. ГРЗ - це гостре респіраторне захворювання, А ГРВІ - гостра респіраторна вірусна інфекція.

Що значить слово «гостре» нікому пояснювати не треба, тобто перебіг хвороби гострий, що з'явився раптово. Слово «респіраторне» означає, те що пов'язані ці захворювання з органами дихання, а також передаються повітряно-крапельним шляхом від людини до людини. На цьому їх загальна назва закінчується і починається різниця.

ГРЗ включає в себе всі такі захворювання, незалежно від того, що є їх збудником. А це можуть бути, і бактерії, і віруси. А ГРВІ - це тільки ті хвороби, виною яких стала вірусна інфекція.

Але визначити це можна тільки в лабораторних умовах . Тому діагноз ГРВІ, найчастіше ставлять тільки після здачі аналізів або в період масових епідемій. Якщо вірусне походження хвороби визначити не можна, тоді її також відносять до ГРЗ. Таким чином, ГРВІ також є ГРЗ, але тільки з відомим збудником захворювання.

Збудником гострого респіраторного захворювання можуть бути:

  • стрептококи;
  • стафілококи;
  • пневмококи;
  • хламідії;
  • мікоплазми;
  • аденовіруси;
  • риновіруси;
  • віруси грипу і парагрипу та інші мікроорганізми.

Ну а найвідомішими збудниками ГРВІ, є віруси грипу. Якщо говорити про те, коли найчастіше ставлять діагноз ГРЗ, а коли ГРВІ, то слід зауважити що тут є відмінність . ГРЗ частіше зустрічається в міжсезоння, тобто восени і навесні, а ГРВІ частіше діагностують у кінці зими, коли імунітет організму ослаблений і не в силах чинити опір атакуючим його вірусам.

Симптоми ГРЗ і ГРВІ, різниця між ними

Симптоми простудних захворювань вірусного і бактеріального походження дуже схожі, і звичайна людина, що не має медичної освіти, навряд чи зможе їх відрізнити. Але все ж назвемо їх. При ГРЗ спостерігаються такі ознаки:

  1. Підвищена температура з перших днів.
  2. Почервоніння горла при фарингіті, з білим нальотом при ангіні.
  3. Кашель у перші дні сухий, потім переходить у вологий при бронхіті.
  4. При трахеїтікашель тільки сухий. Але тут можливий перехід трахеїту в бронхіт з усіма симптомами.
  5. Нежить.

ГРВІ зазвичай супроводжується такими симптомами:

  • Загальна слабкість.
  • Нежить і чхання.
  • Підвищена температура. Хоча вона не завжди виникає відразу, це може статися і на 2-3 день.
  • Сльозотеча.
  • Можливі також нудота, блювота і діарея.

До хвороб групи ГРЗ зазвичай відносять такі патології:

  • бронхіт;
  • ангіна;
  • ларингіт;
  • риніт;
  • пневмоніяі ін.

Хоча зазвичай при діагнозі ангіна, лікарі не включають її в групу ГРЗ, а вважають її окремим захворюванням. А пневмонія зазвичай виникає, як ускладнення від бронхіту або трахеїту. Найвідомішою хворобою групи ГРВІ, є Грип. Саме він найчастіше викликає епідемії. До речі, в період епідемій діагноз грип або ГРВІ медики зазвичай ставлять відразу.

Лікування і профілактика

Від того, наскільки точно визначено збудник захворювання, залежить ефективність лікування.

Для цього, власне кажучи, ми і здаємо різні аналізи. Якщо картина очевидна і збудником є бактерії, то лікар неодмінно пропише вам прийом антибактеріальних препаратів .

Для боротьби з вірусними інфекціями, в тому числі і на Грип, застосовуються засоби противірусного характер, а також імуномодулюючі препарати. А також засоби для зміцнення імунітету призначають тоді, коли ще неясно, що стало збудником захворювання. Ще такі засоби призначають для профілактики Грипу.

Крім препаратів, спрямованих на усунення причини захворювання, застосовують при ГРЗ, ГРВІ та Грипі лікарські засоби для боротьби з симптомами цих захворювань. Серед них жарознижуючі засоби, краплі та спреї для носа і горла, засоби від кашлю та інші.

Такі засоби навряд чи будуть чимось відрізнятися один від одного, при будь-якій хворобі. До речі, коли вам поставлений діагноз ГРВІ або Грип, то підвищену температуру збивають, тільки в тому випадку, якщо вона вище 38 градусів і відчувається дискомфорт. А температуру нижче зазвичай залишають, адже таким чином, організм сам знищує віруси

Всі знають, що будь-яку хворобу легше попередити, ніж лікувати. Тому важливі профілактичні заходи, такі як загартовування організму, заняття спортом, провітрювання приміщень, прийом вітамінів як разом з їжею, так і прийом спеціальних комплексів.

А для профілактики Грипу використовується також такий важливий засіб профілактики, як вакцинація. Хоча вона і не дає стовідсоткової гарантії того, що вірус Грипу омине вас стороною, але зате він значно полегшує перебіг хвороби і оберігає від ймовірних ускладнень після Грипу.

Copyright © 2024 ОЗ "Шпанівський ліцей" Rights Reserved.